خانه » از نگاه رسانه ها » سیدمحمدجوادابطحی : متأسفانه در حال حاضر آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات بودجه‌ای دولت در رتبه سیزدهم قرار دارد

سیدمحمدجوادابطحی : متأسفانه در حال حاضر آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات بودجه‌ای دولت در رتبه سیزدهم قرار دارد

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شناسایی سالانه ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در معرض خطر و ثبت وضعیت آسیب‌های‌ اجتماعی ۳۸هزارمدرسه، اظهار کرد: شیوع آسیب‌های اجتماعی در میان دانش‌آموزان دلایل متعددی دارد که یکی از مهم‌ترین دلایل نشر این آسیب‌ها متأثر شدن دانش‌آموزان از محیط است.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای اجتماعی نامناسب به گسترش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند که ضرورت دارد در این زمینه فرهنگ‌سازی در مدارس صورت گیرد، ادامه داد: امروز به‌روزرسانی‌ آموزش‌های تربیتی با توجه به پدیده‌‎های جدید ایجاد شده در جامعه یکی از ضرورت‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش باید به آن بپردازد.
وی ادامه داد: حفظ و تحکیم بنیان خانواده‌ نیز یکی دیگر از آموزه‌هایی است که باید علاوه بر دانش‌آموز به والدین نیز آموزش داده شود تا این آسیب‌های احتمالی به حداقل برسد.
ابطحی بر تأمین معیشتی معلمان تأکید و اضافه کرد: قطعا رفتار معلم و مربی مدرسه‌ای که به لحاظ مالی دغدغه‌ای ندارد بسیار متفاوت با معلم تربیتی که تأمین نباشد، دارد لذا توجه به معیشت معلمان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز یکی از فاکتورهای اساسی برای کاهش این آسیب‌ها در مدارس است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه متأسفانه در حال حاضر آموزش و پرورش در تخصیص اعتبارات بودجه‌ای دولت در رتبه سیزدهم قرار دارد، اظهار امیدواری کرد که با اجرای دقیق و درست سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آسیب‌های اجتماعی در مدارس تا حد ممکن کاهش یابد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme