خانه » خبر » سید جواد ابطحی: رونق تولید، هماهنگی و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها را لازم دارد

سید جواد ابطحی: رونق تولید، هماهنگی و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها را لازم دارد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رونق تولید لازم است تا همه دستگاه‌ها دست به دست هم داده و جدی‌تر به قضیه نگاه کنند.

«سید محمدجواد ابطحی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اشاره به شعار سال ۹۸ اظهار داشت: در شرایط کنونی که دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی شدیدترین تحریم‌ها را علیه کشور ما وضع کرده و به کار گرفته‌اند و در ادامه شعارهای اقتصادی ۱۰ ساله اخیر که توسط مقام معظم رهبری عنوان می‌شود و به ویژهدر تکمیل شعار سال قبل که «حمایت از کالای ایرانی» بود امسال نیز سال «رونق تولید» نام گرفت.

دولت شعار سال را باور داشته باشد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم دولت محترم شعار سال را باور داشته و دستگاه‌های اجرایی کشور را برای تحقق این شعار بسیج، سیستم بانکی را اصلاح و با توجه به واحدهای تولیدی که به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل در آمده‌اند، نقدینگی متراکم را برای رونق تولید هدایت کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی برشمردن دیگر راهکارهای رونق تولید پرداخت و افزود: افزایش تعاملات بین استان‌ها و مراودات با کشورهای همسایه، فعال‌تر کردن دیپلماسی اقتصادی برای بازاریابی و غیره از جمله کارهایی است که برای تحقق شعار سال لازم است از سوی دولت انجام شود.

وظایف قوه‌های مقننه و قضائیه برای تحقق شعار سال

وی پیرامون نقش مجلس در رونق تولید توضیح داد: مجلس با توجه به نقش نظارتی خود باید با حذف برخی قوانین دست و پا گیر در زمینه تولید زمینه افزایش نظارت بر کیفیت و ظرفیت تولیدها پیشگیری از سواستفاده‌ها و رانت‌خواری‌ها و ارایه گزارش به قوه قضاییه در تحقق هر چه بهتر شعار سال کوشش کند. همچنین قوه قضاییه هم باید مبارزه با مفاسدی همچون قاچاق، رانت‌خواری و پولشویی را در اولویت‌های خود قرار دهد و در مجموع لازم است تا همه دست به دست هم بدهیم و مطمئنا در این صورت این شعار تحقق خواهد یافت.

تنها با استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی بسیاری از مشکلات حل خواهد شد

ابطحی به ظرفیت‌های موجود برای تولید اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در کشور ما ظرفیت های بسیاری برای تولید وجود دارد؛ به عنوان مثال در بخش کشاورزی هر منطقه‌ای از کشور ما برای کشت یک محصول مناسب است و با توجه به بارش های اخیر ظرفیت کشاورزی بیشتر هم شده است و لازم است تا دستگاه‌های مرتبط مانند جهاد کشاورزی با توجه به شرایط هر منطقه کشاورزان را برای کشت محصول متناسب با آن منطقه هدایت کند و ما با همین ظرفیت موجود در بخش کشاورزی می‌توانیم بازار‌های داخلی را اشباع و حتی صادرات هم داشته باشیم و تنها با همین بخش بسیاری از مشکلات اصقتصادی کشور را برطرف کنیم.

هم‌افزایی دستگاه‌ها، لازمه تحقق شعار سال

وی مدیریت مناسب و همدلی همه دستگاه‌ها را لازمه تحقق شعار دانست و افزود: تا زمانیکه توجه به شعار سال تنها در حد چاپ بنر‌های چینی باشد و مسئولان و دستگاه‌ها دست به دست هم ندهند و تا زمانی که مدیریت درستی در این زمینه انجام نشود، تولیدات و به دنبال آن اقتصاد ما رونق نخواهد گرفت و امیدواریم جدی‌تر به قضیه نگاه شود./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme