خانه » از نگاه رسانه ها » سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از عدم برپایی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها انتقاد کرد.

سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از عدم برپایی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها انتقاد کرد.

سیدمحمد جواد ابطحی با اشاره به اهمیت روز ۱۶ آذرماه (روز دانشجو) و تأثیر جنبش‌های اصیل دانشجویی در پیروزی و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایران، تأکید کرد: دانشگاه باید سیاسی باشد ولی هرگز نباید تبدیل به باشگاه سیاسی برای جناح‌های مختلف شود.

سید محمد جواد ابطحی

سید محمد جواد ابطحی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته شاهد بودیم که دانشگاه و دانشجو بازیچه دست سیاست‎بازان شد به طوری که خود دانشجویان ازاین فضا زده شدند، افزود: این فضا موجب شد که فضای سیاسی دانشگاه‌ها رو به بی تفاوتی حرکت کند.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه دانشجو باید سیاست فهم باشد و قدرت تحلیل مسائل را داشته باشد، ادامه داد: سیاست‎بازان به فکر منافع دانشجویان نیستند بلکه می‌خواهند از دانشجویان به عنوان ابزار و اهرم فشار برای تأمین منافع خود سوء استفاده کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس برپایی کرسی‌‎های دانشجویی را در دانشگاه‌ها یکی از ضرورت‌های امروز دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: همه حرف‌ها باید در دانشگاه‌ها بیان و شنیده شود و دانشگاه محملی برای تأمل و تفکر برای نسل جوان و تحصیل‌کرده کشور باشد.

ابطحی با انتقاد از اینکه موضوع کرسی‌های آزاداندیشی دردانشگاه‌ها پیاده نشده و یا برگزاری این کرسی‌ها دچار حاشیه شده است، افزود: چه ایرادی دارد در خصوص بودجه نویسی یا ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشگاه‌ها مباحثه و مناظره شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme