خانه » خبر » عضو فراکسین نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زنگنه وزیر نفت در اعلام زودهنگام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مقصر است نه کس دیگر…

عضو فراکسین نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زنگنه وزیر نفت در اعلام زودهنگام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مقصر است نه کس دیگر…

عضو فراکسین نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زنگنه وزیر نفت در اعلام زودهنگام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مقصر است نه کس دیگر…

گروه اقتصادی: عضو فراکسین نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه زنگنه وزیر نفت در اعلام زودهنگام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مقصر است نه کس دیگر، گفت: وزیر نفت برای التهاب آفرینی در جامعه باید به مجلس پاسخگو باشد.

زنگنه در اعلام زودهنگام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مقصر است نه کس دیگر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه در جریان اعلام زود هنگام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین و بنزین ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی، بیژن زنگنه مقصر است و باید پاسخگو باشد، گفت: با این خبر جامعه ملتهب شد و به همین دلیل قیمت برخی اجناس به یک باره افزایش یافت.

وی افزود: این افزایش قیمت ها در همه اجناس و کالاها بوده و مخصوصا کالاهای خوراکی، افزایش شدیدی داشتند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تشکیل صف های طولانی در پمپ بنزین در روز اعلام خبر سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: این موضوع سبب تشویش اذهان عمومی شد و مردم هم به سمت پمپ بنزین ها رفتند.

ابطحی افزود: در جلسه غیر علنی که مجلس در یکشنبه گذشته ۱۵ اردیبهشت برگزار کرد، مشخص شد دولت تصمیم داشت تا قیمت بنزین را افزایش داده و سهمیه بندی را اجرا کند و می خواستند آنرا از روز جمعه ۱۳ اردیبهشت اجرایی کنند.

وی تاکید کرد: در این موضوع اگر بخواهیم دنبال مقصر بگردیم باید بدانیم که آمر قویتر از مباشر است ( سبب اقوا از مباشر). لذا قبل از هر کسی زنگنه مقصر است و هم وی باید پاسخگوی عملکرد خود باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: وقتی اکثر نمایندگان به نوعی با وزیر همراهی می کنند و حتی زنگنه در جریان بررسی سوال یک نماینده از وی در صحن مجلس در پاسخ گفت که ۲۸۰ نماینده مجلس موافق سیاست های وی هستند، بنابراین نباید از چنین مجلسی انتظار دیگری داشت.

ابطحی تاکید کرد: حمایت برخی نمایندگان از زنگنه دلیل نمی شود تا وی نسبت به عملکرد خود پاسخگو نباشد. زنگنه باید برای اقدامات وزارت نفت به مجلس پاسخ دهد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme