خانه » خبر » عضو فراکسیون نمایندگان ولایی: عدم وابستگی به غرب مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی: عدم وابستگی به غرب مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس تاکید دارد که مولفه های زیادی نشان از تفاوت دوران پیش و پس از انقلاب است اما مهمترین آن استقلال کامل و عدم وابستگی به غرب است.

سیدمحمدجواد ابطحی

سیدمحمدجواد ابطحی

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی در طول ۴۱ سال گذشته، گفت:کسانی که دوران پیش از انقلاب را دیده اند، کوران حوادث انقلاب را تجربه کرده اند و بعد از انقلاب نیز حضور دارند دستاوردهای سیاسی این پیروزی را دیده اند و حتما به انصاف دراین زمینه قضاوت می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: پیش از انقلاب، شاهی بر کشور حکومت داشت که افتخار می کرد ژاندارم خلیج بوده است، او به قدری به غرب وابسته بود که حاضر بود برای تامین منافع آمریکا نیروهای ایران را به جنگ با زوار بفرست و تظاهر کنند نیروها در شیراز مستقر هستند و به دروغ از شیراز برای خانواده آنها نامه ارسال می شد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصونیت آمریکایی ها در ایران، اظهار داشت: این مصونیت در ایران مسئله ساز شده بود و اگر آمریکایی در ایران فردی را می کشت کسی اجازه نداشت اقامه دعوی کند و حتی درخواست دیه کند، اما امروز با قدرت به پایگاه نظامی آمریکا حمله و عین الاسد را نابود می کنیم.

وی با بیان اینکه برخی با بی انصافی به دستاوردهای انقلاب اسلامی نگاه می کنند، عنوان کرد: برخی فقط مشکلات را می ببنند و آن را پررنگ می کنند، نباید فراموش کنیم که در دوران طاغوت مشکلات بسیاری بر کشور حاکم بود که اکنون خبری از آن نیست، هر چند که ممکن است در این دوران نیز مشکلاتی داشته باشیم که با اتکا به توان داخل می توان آن را برطرف کرد.

ابطحی با اشاره به تاثیرات فرهنگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در دوران شاه مغازه های اطراف میدان انقلاب محلی برای سرو مشروبات الکلی بود، در حالی که اکنون میدان انقلاب قطب کتاب فروشی است و بسیاری از محصولات فرهنگی در این منطقه قابل تهیه است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در دوران شاه کسی اجازه نداشت سوال کند درآمد حاصل از فروش نفت چرا به کشور بر نمی گردد اما اکنون فروش نفت و پول آن دراختیار کشور است، نباید این شرایط را فراموش کرد.

وی با بیان اینکه تفکر شاه مناسب رهبری ایران نبود، گفت: اکنون کودک کار را ناهنجاری اجتماعی می دانیم اما در دوران شاه کپرنشینی و حلبی آبادی ها رسمی بودند و کسی به شاه مملکت خرده نمی گرفت چرا برخی از مردم چنین شرایطی دارند، برای شاه هم وضعیت زندگی مردم اهمیتی نداشت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه مولفه های بسیاری برای مقایسه دوران پیش و پس از انقلاب وجود دارد، تاکید کرد: عدم وابستگی به غرب مهمترین تفاوت کشور در دوران پیش و پس از انقلاب است، در آن دوران شاه را به بهانه ای به انگستان بردند و شاه را مجبور کردند با شرکت ورشکسته تانک چیفتن قرارداد امضا کند تا ۷۰۰ تانک بگیریم در عوض این شرکت از ورشکستگی خارج شود، اکنون هیچ کشوری جرأت ندارد چنین کاری با ایران انجام دهد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme