خانه » خبر » عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب: افراد متخصص و باسابقه اقدام به ثبت نام برای نمایندگی مجلس کنند، ولاغیر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب: افراد متخصص و باسابقه اقدام به ثبت نام برای نمایندگی مجلس کنند، ولاغیر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: افراد بدون داشتن تخصص، سابقه و آگاهی از مشکلات حوزه اجرایی اقدام به ثبت نام برای نمایندگی مجلس نکنند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سخنان رهبر انقلاب نسبت به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: کاندیداها باید دارای ایمان و باور قلبی به معاد باشد و بدانند هر حرف، وعده، برنامه و هر رای که می دهد، باید برایش پاسخگو باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا اظهار کرد: همچنین افراد باید درصدد اجرای احکام اسلامی باشد زیرا انقلاب کشورمان، اسلامی است و برای این مهم شهدای زیادی تقدیم شده است.

وی ضمن انتقاد از افرادی که بدون تخصص اقدام به ثبت نام می کنند، ادامه داد: افراد باید دارای تخصص در حوزه های اقتصادی، صنعت و غیره باشد زیرا پس از انتخاب شدن باید در کمیسیون های تخصصی شرکت کنند و به بررسی طرح ها و لوایح تخصصی بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد صِرف داشتن مدرک نیز مهم نیست بلکه افراد باید سابقه نیز داشته باشد و مشکلات حوزه اجرایی را بدانند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا افرادی که تاکنون برای دستیابی به تصدی نمایندگی قوه مقننه اقدام به ثبت نام کرده اند، می توانند محدودیت های نمایندگی را بپذیرند و مردمی بودن خود را حفظ کنند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که این افراد باید بدانند وعده بی‌جا ندهند زیرا وظایف نمایندگی با وظایف دستگاه های اجرایی متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه خود، با شرح روایتی درباره توصیه پیامبر اعظم(ص) خطاب به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس، تاکید کردند: هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. باید دید که آیا میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است»./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme