خانه » خبر » عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجلس امروز با آنچه که شهید مدرس ها می خواستند، فاصله بسیاری دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مجلس امروز با آنچه که شهید مدرس ها می خواستند، فاصله بسیاری دارد.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، برگزاری همه پرسی برای انتخاب مدیران کشور است و در حال حاضر تمام مدیران کشور به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم بر اساس رای مردم انتخاب می شوند.

وی افزود: نمایندگان مجلس که به فرموده امام راحل عصاره فضائل ملت باید باشند، با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند و هر نماینده اگر چه از یک شهرستان خاص به خانه ملت راه می یابد، اما نماینده کل جامعه و تمام کشور است.

نماینده مردم خمینی شهر در خانه ملت تصریح کرد: امام (ره) تاکید فرمودند که مجلس در راس امور است و طی چهل سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد، خانه ملت در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها نقش برجسته ای داشته و پس از رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب، رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی نیز همواره حرمت مجلس را حفظ کردند و بر ضرورت رعایت حرمت مجلس تاکید ویژه ای داشته اند.

ابطحی گفت: اگر چه سران نظام تاکید دارند که باید حرمت مجلس رعایت شود، اما تاکیدات به این معنی نیست که ما از ضعف ها و کاستی ها چشم پوشی کنیم و چشم بستن بر ضعف ها و کاستی ها، در حقیقت آسیب زدن به شان و جایگاه مجلس است و با نقد منصفانه می توان ضعف ها را برطرف و نقاط قوت را ارتقاء داد.

وی بیان داشت: اگر الگوی یک نماینده و مجلس واقعی در تراز انقلاب اسلامی را شهید مدرس قرار دهیم، بزرگان بسیاری در مجلس حضور داشتند، اما واقعیت این است که امروز مجلس ما با آنچه شهید مدرس ها می خواستند، فاصله بسیاری دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: نمایندگان مردم باید بدانند که وامدار ملت هستند و ما هر چه داریم به برکت خون شهدا و رای مردم است و نمی توانیم در تصمیم گیری ها به ارزش های انقلاب اسلامی و خواسته های به حق مردم بی توجهی کنیم.

ابطحی گفت: برخی اوقات بی توجهی به خواسته های مردم موجب شده که مجلس ما با آنچه که شهید مدرس ها می خواستند، فاصله پیدا کند.

وی در پایان تاکید کرد: البته بیان نواقص و کاستی ها به معنی این نیست که هیچ نقطه مثبتی در مجلس دیده نمی شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme