خانه » اخبار مجلس » عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تاکنون ۳۰ امضا به منظور استیضاح وزیر جهاد کشاورزی جمع شده و تا هفته آینده طرح استیضاح وزیر تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تاکنون ۳۰ امضا به منظور استیضاح وزیر جهاد کشاورزی جمع شده و تا هفته آینده طرح استیضاح وزیر تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌شود.

در حالی که فشارها برای واردات بیشتر کالا در کشور بالا گرفته است،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تاکنون ۳۰ امضا به منظور استیضاح وزیر جهاد کشاورزی جمع شده و تا هفته آینده طرح استیضاح وزیر تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌شود.

سید محمد جواد ابطحی

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خانه ملت، درخصوص استیضاح وزیر جهادکشاورزی، اظهار داشت: هم از زحمات وزیر جهادکشاورزی و همکارانشان در سراسر کشور تشکر و عیوب آنها را نیز اعلام می‌کنیم، نماینده مردم باید صدای مردم باشد.
عضو کمیسیون آموزش ‌و‌تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهلت زیادی به وزیر جهاد کشاورزی به‌منظور برون‌رفت از مشکلات بخش کشاورزی داده شد، گفت: تکلیف وزارت جهاد کشاورزی در برنامه ششم توسعه روشن شده اما یک‌سال از برنامه می‌گذرد، هرچند برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه نیز شش سال طول کشید و تنها ۴۰درصد آن عملیاتی شد، وزیر نتوانسته در راستای اهداف برنامه اقداماتی انجام دهد.
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گلایه کشاورزان، گندمکاران، شالیکاران و باغداران چایی کماکان پابرجاست، ادامه داد: اجرایی نکردن برنامه مزیت نسبی و آمایش سرزمینی در زمینه کشاورزی، دپوی سیب‌ در ارومیه و دیگر شهرها و دفن هزار و ۷۰۰ تن سیب‌زمینی در زیرخاک باعث شد به منظور روشنگری و طلب توضیح، وزیر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شود.
وی عنوان کرد: وظیفه قانونی هیئت‌رئیسه است که طبق آیین‌نامه عمل کند. وضعیت سؤال از رئیس‌جمهور را مشاهده کنید، از تحویل ۲۰۰ امضا چندماه می‌گذرد اما متوقف شده، این شرایط برای استیضاح‌ها نیز به همین‌گونه است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیئت‌رئیسه با توجه به قسمی که یادکرده باید آیین‌نامه را اجرا کند، تصریح کرد: دوست داریم وزیر حضور پیدا کند و نمایندگان از ارائه توضیحات قانع شوند، همین که مشکلات کشاورزان برطرف شود، کفایت می‌کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه این انتظار از وزارت کشاورزی وجود دارد تا بحث کشاورزی در اقتصاد را به عنوان اولویت اقتصاد معرفی کنند، اما متأسفانه در کجراهه حرکت کرده‌ایم، ادامه داد: در حال حاضر دستور واردات برنج صادر شده، این برنج از کجا و با چه کیفیتی وارد می‌شود، آیا بحث واردات برنج تراریخته است که با آن مشکل داریم و به شدت واردات محصولات تراریخته را در برنامه ششم منع شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme