خانه » از نگاه رسانه ها » عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از وضعیت افراد ۲ تابعیتی و درای گرین کارت گفت: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم خانواده شامل زن و فرزندان برخی از مقامات و مدیران ۲ تابعیتی در خارج از کشور اقامت دارند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از وضعیت افراد ۲ تابعیتی و درای گرین کارت گفت: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم خانواده شامل زن و فرزندان برخی از مقامات و مدیران ۲ تابعیتی در خارج از کشور اقامت دارند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

به گزارش «نماینده»، سیدمحمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص مجلس از وضعیت افراد ۲ تابعیتی و درای گرین کارت نهایی و تحویل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد، افزود: در این گزارش نام حدود ۱۰۰ مدیر ۲ تابعیتی و دارای گرین کارت ذکر شده است.

وی افزود: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم این مدیران علاوه بر خود، خانواده شان شامل زن و فرزندان، هم دارای تابعیت مضاعف هستند که خانواده برخی از آنها در خارج از کشور اقامت دارند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از وضعیت افراد ۲ تابعیتی و درای گرین کارت تصریح کرد: گزارش مذکور باید به تصویب کمیسیون مذکور برسد و سپس جهت قرائت در صحن مجلس تحویل هیئت رئیسه مجلس شود.

ابطحی با بیان اینکه یکی از راههای نفوذ دشمن در داخل کشو دادن تابعیت به افراد است، افزود: دشمنان سعی می کنند از طریق این افراد ۲ تابعیتی در داخل نظام نفوذ کرده و اهداف خود را محقق سازند.

وی گفت: منظور این نیست که هر فردی دارای تایعیت مضاعف است و یا گرین کارت دارد، جاسوس است بلکه منظور این است که دشمنان بیشتر از این طریق افراد ۲ تابعیتی اهداف خود را دنبال می کنند. راخ ۲ بار گزیده نمی شود، افزود: ما بحث سیاسی و جناحی نداریم بلکه تاکید داریم که باید راه نفوذ برای دشمنان مسدود باشد. تصریح کرد: ما در قضیه برجام دیدیم که نفوذ در هیئت مذاکرات از طریق افراد دارای تابعیت مضاعف صورت گرفت و ضربات سنگینی به نظام وارد شد.

ابطحی با بیان اینکه مومن از یک سوراخ ۲ بار گزیده نمی شود، افزود: ما بحث سیاسی و جناحی نداریم بلکه تاکید داریم که باید راه نفوذ برای دشمنان مسدود باشد.

وی گفت: باید مراقب بود تا نظام از راه نفوذ افراد ۲ تابعیتی و دارای گرین کارت ضربه نخورد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme