خانه » از نگاه رسانه ها » عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس: موسسات موظف بودند حقوق معلمان خرید خدمت را پرداخت می‌کردند

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس: موسسات موظف بودند حقوق معلمان خرید خدمت را پرداخت می‌کردند

سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است آموزش و پرورش در زمینه واگذاری مدارس به اشخاص خصوصی تخلف کرده است چرا که طبق قانون کسی که مدرسه را از آموزش و پرروش اجاره می‌کند باید توانمندی مالی داشته باشد تا بتواند حقوق این افراد را پرداخت کند اما درست اجرا نشده و در برخی از شهرها به خود مدیران یا معاونین و کارکنان آموزش و پرورش داده‌اند و این تخلف قانونی است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید درست است که دولت باید هزینه تعهدات را پرداخت کند ولی خود این موسسات نیز موظف بودند طبق قرارداد اولیه حقوق معلمان خرید خدمت را پرداخت می‌کردند تا دولت بعد به این افراد پرداخت کند ولی هنوز بعضا پرداخت نشده است.
ابطحی از مدیران کل خواست تا برای مردم توضیح دهند که چرا قانون را اجرا نکرده و مدارس را به افرادی واگذار کرده‌اند که توانمندی مالی آنها احراز نشده است.
وی با رد ادعای مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص عدم دریافت پول از دانش‌آموزان این‌گونه مدارس گفت: طبق قانون ۱۰۰ درصد پرداختی توسط دولت نیست و اینها را گذاشتند تا دولت بار خود را سبک کند ولی الان در برخی شهرها از دانش‌آموزان این مدارس پول می‌گیرند.
نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیگیری‌های زیادی صورت گرفته و اللهیاری معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ما اعلام کرده است تا بهمن ماه نیز مشکل این معلمان حل خواهد شد و در کمیسیون این را پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme