خانه » خبر » عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید بعید می‌داند که قانون تغییر در سهمیه کنکور به امسال برسد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید بعید می‌داند که قانون تغییر در سهمیه کنکور به امسال برسد.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ارجاع طرح اصلاح نحوه سهمیه‌بندی کنکور ایثارگران به کمیسیون آموزش مجلس، گفت: متاسفانه به دلیل بی‌تدبیری و غفلت یا شاید هم با نیت خوب دولت و مجلس در برنامه ششم توسعه برای رزمندگانی که ۶ ماه جبهه داشتند سهمیه مقرر کردند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: این اتفاق سبب شد در کنکور سال گذشته رتبه ۸ هزار قبولی کسب نکند اما رتبه ۱۰ هزار سهمیه‌دار به قبولی برسد و این اتفاق در جامعه این نگرانی‌ را که تمامی این قبولی‌ها از آن ایثارگران است، ایجاد کرد؛ در حالی که تمامی ایثارگران، رزمندگان به همراه فرزندان و همسران و خانواده‌ها در کل ۱۱ درصد شرکت‌کننده در کنکور سراسری را تشکیل می‌دهند.

انتقاد از طولانی شدن اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم در مجلس

وی با انتقاد از طولانی شدن اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم در مجلس، افزود: مجلس با این بحث‌ها به جای کمک به خانواده ایثارگران فقط جامعه را متشنج می‌کند.

ابطحی با بیان اینکه اگر عبارت اضافه شدن ۵ درصد به سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران و جانبازان اصلاح و حذف شود مشکل حل خواهد شد، اضافه کرد: در جریان آخرین بررسی این طرح در صحن علنی به دلیل رای نیاوردن پیشنهادات نمایندگان، آن را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.

بعید می‌دانم اصلاحات به کنکور امسال برسد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: آنچه برای مجلس و دولت فوریت دارد اعمال قوانین در کنکور سراسری امسال است تا پذیرش‌ها براساس آن انجام گیرد اما بعید می‌دانم اصلاحات به کنکور امسال برسد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۶مردادماه) مجلس شورای اسلامی اصلاح نحوه سهمیه بندی کنکور ایثارگران را با ۱۶۵ رأی موافق، ۳۳ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر در جلسه با پیشنهاد دکتر علی لاریجانی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارجاع دادند. در جریان رسیدگی به این طرح پیشنهاداتی توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شد اما تصویب نشد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme