خانه » اخبار مجلس » عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص هایی که مجلس انجام می دهد باید منتج به نتیجه شود، گفت: پرونده این تحقیق و تفحص ها به قوه قضائیه می رود اما نتجه آنها مشخص نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص هایی که مجلس انجام می دهد باید منتج به نتیجه شود، گفت: پرونده این تحقیق و تفحص ها به قوه قضائیه می رود اما نتجه آنها مشخص نیست.

بلا تکلیفی پرونده های تحقیق و تفحص مجلس/ قوه قضائیه اطلاع رسانی کند

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز بیان اینکه مجلس برای تحقیق و تفحص ها هم وقت می گذارد و هم هزینه می کند، گفت: وقتی پرونده تحقیق و تفحص ها و تخلفات دستگاهها به قوه قضائیه می رود، باید با جدیت رسیدگی شود و با مجرمین و متخلفین برخورد صورت گیرد.

وی با اشاره به تحقیق و تفحص مجلس از افراد ۲ تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مدیران ارشد و مقامات گفت: هر چند کمترین هزینه برای این تحقیق و تفحص انجام شد و در کل حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه شد که پرونده به دادستانی رفت اما هنوز معلوم نیست سرانجام پرونده چه شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: مجلس در سالهای گذشته خیلی تحقیق و تفحص انجام داده و پرونده متخلفین و مجرمین به قوه قضائیه ارسال شد اما نتیجه رسیدگی قضائی معلوم نشده است.

ابطحی افزود: معاونت نظارت مجلس باید در این زمینه پاسخگو باشد و باید گزارشی از نتیجه های تحقیق و تفحص تهیه و به مجلس ارائه کند.

وی از قوه قضائیه خواست تا در خصوص رسیدگی به پرونده های تحقیق و تفحص های مجلس اطلاع رسانی کند تا مشخص شود که با متخلفین و مجرمین چه برخوردی شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme