خانه » دسته‌بندی نشده » قطار شهری خمینی شهر پیگیری شود

قطار شهری خمینی شهر پیگیری شود

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی خمینی‌شهر در شأن مردم این شهر نیست، گفت: با توجه به فعالیت ‌های اثرگذاری که شهرداری و شورای شهر انجام داده است، انتظار می‌رود همه مسئولان شهرستان تلاش کنند شرایط منطقه بهتر از گذشته شود. عباس رضایی در جلسه شورای اداری این شهرستان بعد از بهره برداری و هشت طرح عمرانی، خدماتی، رفاهی به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال با اشاره به اینکه توقع دارم مسئولان شهرستان پیگیری احداث خط مترو به خمینی‌‌شهر باشند، ادامه داد: احداث خط مترو به رفع مشکلات منطقه کمک خواهد کرد و باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

خط ۲ قطارشهری اصفهان با ۲۴ ایستگاه از مسیر زینبیه آغاز می شود و پس از گذشتن از ایستگاه های میدان لاله، میدان قدس، میدان امام علی(ع)، شکرشکن، چهارراه فلسطین، باغ گلدسته، ایستگاه امام حسین(ع)، طالقانی و کهندژ به سمت خمینی‌شهر می‌رود. متروی خمینی شهر در ذیل متروی اصفهان تعریف شده است. به عبارت دیگر دو خط از خطوط طراحی‌شده متروی اصفهان، به خمینی‌شهر مربوط می‌شود و به این منظور ایستگاه هایی در خمینی‌شهر پیش بینی شده است. اولین خط، خط غربی- شرقی است که از خمینی شهر شروع و پس از عبور از خیابان اشرفی اصفهانی (کهندژ) (در ایستگاه مشترک امام حسین (ع)) از زیر خط شمالی-جنوبی وارد خیابان سپه شده تا خیابان زینبیه ادامه می یابد. فاز یک این خط مورد تایید شورای ترافیک کشور قرار گرفته است. تنها اختلافی که در مورد این خط وجود دارد به علت عبور آن از آثار تاریخی اصفهان است و همین مسئله موجب تاخیر این خط شده است. این اختلاف البته تاثیری بر ایستگاه‌های خمینی شهر ندارد. خط جنوب – غرب نیز از دیگر خطوط مترو است که از درچه می گذرد.  این خط از ایستگاه مشترک آزادی شروع می‌شود، پس از عبور از شهر درچه، فلاورجان و فولادشهر و عبور از گردنه گاوپیسه به ذوب آهن اصفهان و زرین شهر ختم می‌شود. طول کل این مسیر حدود ۴۳ کیلومتر خواهد بود. استاندار اصفهان در سفر خود به شهرستان خمینی شهر خواستار پیگیری اجرای این طرح از سوی مسئولان شد تا بخش بزرگی از مشکلات منطقه به‌واسطه این طرح برطرف شود.

میز خدمت خمینی ‌شهر در استانداری
رضایی همچنین با اشاره به اینکه جای خوشحالی است شاهد سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی در این شهرستان بودیم ، گفت: تلاش می‌‌کنیم در آینده نزدیک یک روز کاری را با  نام  میز خدمت خمینی ‌شهر با حضور مسئولان استان اصفهان در استانداری برای حل مشکلات شهرستان تشکیل دهیم. وی تصریح کرد: با توجه به کمبود و محدودیت زمین و اراضی موردنیاز برای اجرای طرح ‌های آینده شهرستان، درخواست می شود هرگونه واگذاری زمین با دقت و کار کارشناسی دقیق انجام شود. رضایی تاکید کرد: باید تلاش شود حداقل زمین با حداکثر استفاده برای اجرای طرح‌ های خدماتی ، تولیدی و موردنیاز در شهرستان در نظر گرفته شود. وی ادامه داد: با توجه به محدودیت و کمبود قیر، شهرداران شهرستان تلاش کنند از مصالح بتن به ‌جای آسفالت کنند تا هم نیاز شهرستان رفع شده و علاوه بر آن با استفاده از بتن به رونق کارخانه ‌های سیمان استان کمک شود.

رضایتمندی از عملکرد شهرداران
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه امروز شاهد رضایتمندی از عملکرد شهرداران شهرستان خمینی‌ شهر بودیم، گفت: شهرداری‌‌ها باید تلاش کنند  با استفاده از راهکارهای جایگزین که به منزله  الگو هستند، به ترویج این روش کمک کنند.  رضایی با بیان اینکه از مسئولان شهرستان انتظار داریم به حل مشکلات منطقه جوی‌آباد توجه بیشتری داشته باشند، گفت: آمادگی کامل دارم در جلسه ویژه به مشکلات این منطقه رسیدگی شود و راهکارهای لازم در دستور کار مسئولان استان و شهرستان قرار گیرد تا این منطقه از وضعیت کنونی خارج شود. رضایی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی با دولت به معنی اعتماد و ماندگاری نظام است، تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی با دولت،  پیام به همه ‌کسانی است که با یاوه‌گویی‌های خود اعلام می ‌کردند مردم از نظام جمهوری اسلامی بریده‌اند. به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان در بدو ورود به شهرستان با حضور در مراسم غبارروبی مزار شهدای امامزاده سید محمد با آرمان‌ های امام و شهدا تجدید بیعت کرد.  استاندار از دو پل نیمه‌ کاره غیر همسطح جاده کمربندی خمینی ‌شهر به شاهین‌شهر بازدید و دستورات لازم را برای آغاز به کار این دو طرح صادر کرد و وعده داد تا ۱۵ اسفند ماه مجددا از عملیات اجرایی آن بازدید خواهد کرد.رضایی همچنین از مجموعه نیمه‌ کاره شهرک ۳۲هکتاری حمل ‌ و نقل و پایانه بار شهرستان خمینی شهر بازید کرد. تکمیل عملیات ساخت منبع شماره دو منظریه ، افتتاح پارک خانواده هفتـــــصد دستـــــگاه، افتتاح مـــــرکز تولید قارچ دکمه‌ای،افتتاح مرکز شماره دو معاینه فنی، احداث ساختمان کانون فکری و نوجوانان منطقه جوی‌آباد و افتتاح پست ۶۳ کیلوولت شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی شهر درچه و ساخت مجموعه تجاری نگین زاینده‌رود از جمله طرح هایی بود که افتتاح شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme