خانه » حوزه انتخابیه » پروژه های شهرستان » مشاور وزیر جهاد کشاورزی در سومین جشنواره گل شبو در شهر درچه : در یک بازه ۱۰ ساله باید ۴۸ هزار گلخانه در کشور احداث کنیم

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در سومین جشنواره گل شبو در شهر درچه : در یک بازه ۱۰ ساله باید ۴۸ هزار گلخانه در کشور احداث کنیم

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری توسعه گلخانه های کشور هم که مهمان ویژه این مراسم بود گفت: براساس مأموریت به وزارت جهاد کشاورزی، در یک بازه زمانی ۱۰ ساله ما باید ۴۸ هزار گلخانه در کشور احداث کنیم.

ولی ا… بنی عامری افزود: خشکسالی، کم آبی، مدیریت پایین و… مسئله حوزه کشاورزی نیست بلکه خشکسالی یک دهه است که استان ها را آزار داده و تحمیل شده است و برای حل آن، توان و ظرفیت همگانی و هماهنگی مسئولان نیاز است تا با سلامت از این دوره عبور کنیم.

وی ادامه داد: در استان اصفهان گلخانه ها ۶۰ درصد رشد داشته که نسبت به متوسط کشوری که ۴۰ گلخانه است، بسیار بالاست.

مجری توسعه گلخانه های کشور گفت: ظرفیت بسیار خوبی در زمینه ارائه تسهیلات داریم که در این بین اولویت اول پرداخت تسهیلات، گلخانه ها هستند که متقاضیان و کشاورزان باید با ثبت نام در سامانه کارا، از این تسهیلات بهره گیری کنند.

وی از مسئولان استانداری اصفهان هم خواست تا در ارتباط با رفع موانع و بهره گیری از معافیت ها برای مشتاقان به توسعه گلخانه در استان اقدام کنند. این درحالی است که به گفته مشاور وزیر جهاد کشاورزی، گلخانه ها معاف از مالیات براساس اختیارات ستاد مقاومتی استان می باشند.

بنی عامری گفت: یکی از نسخه های شفابخش برای عبور از خشکسالی، مدیریت سیستم آبیاری تحت فشار و… است.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان از مهمترین قطب ها در تولیدات گلخانه سازی و گلخانه داری می باشد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ما در صادرات ضعیف هستیم گفت: زنجیره ارزش برای محصول باید تشکیل شده و محصول نکاشته، فروش برود ولی سهم ما در بازار گل جهان، اندک است. در حالی که بازارهای آسیایی مقاصد صادراتی ما در گل و گیاه است و ما با تشکیل، ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش، می توانیم این امر را مدیریت کنیم.

بنی عامری با تأکید بر جدی گرفتن کسب و کارهای نوین گفت: احیای کشاورزی خانوار تحت عنوان گلخانه های کوچک مقیاس باید مورد توجه جدی باشد که می تواند به اشتغالزایی کمک کند.

وی افزود: اراده ما برای تحول در بخش کشاورزی در بخش گل و گیاه بسیار جدی بوده و همگان را به همکاری و حمایت بیشتر در تمام حوزه ها دعوت می کنیم و امید است کشاورزان از این فرصت استفاده کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme