خانه » از نگاه رسانه ها » نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس: مجلس از حالت انفعالی در برابر دولت خارج شود/ واقعیات غیر از آن چیزی است که بعضی از مسؤولان دولتی گفته و وعده می‌دهند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس: مجلس از حالت انفعالی در برابر دولت خارج شود/ واقعیات غیر از آن چیزی است که بعضی از مسؤولان دولتی گفته و وعده می‌دهند

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص تجمعات چند روز اخیر در برخی از شهرها و مشکلات اقتصادی که گریبان‌گیر مردم است، اظهار داشت: بعضی از مسؤولان تذکرات و صحبت‌های دلسوزانه مقام معظم رهبری، بعضی از مراجع تقلید و نمایندگان مجلس را نادیده گرفتند، این قابل پیش‌بینی بود که وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم در شرایط مطلوبی نیست.

وی افزود: واقعیات غیر از آن چیزی است که بعضی از مسؤولان دولتی گفته و وعده می‌دهند، دلسوزان مخصوصاً نمایندگان مجلس که در ارتباط با مردم هستند این مسائل را لمس می‌کردند و می‌دیدند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قوانینی هم در مجلس در جهت کاهش فشار بر مردم مثل حقوق بازنشستگان و … نوشته و تدوین شد که متأسفانه عملیاتی نشد، همچنین در بعضی موارد از جمله مشکلات واردات و قاچاق کالا و مالیات بر ارزش افزوده که بخشی از این‌ها متوقف شد، بیکاری دامن‌گیر و جمعیتی که جویای کار هستند زیاد شد، این مسائل و مشکلات قابل پیش‌بینی بود.

وی در ادامه متذکر شد: اگر مسؤولان در دولت، مجلس و قوه قضائیه همت نکرده و کار عملیاتی برای رفع و کاهش مشکلات مردم انجام ندهند، معلوم است که ضد انقلاب، منافقان، صهیونیست‌ها و ایادی داخلی‌شان از این تجمعات بهره‌برداری سیاسی می‌کنند.

ابطحی خاطرنشان کرد: در هر جای دنیا از جمله در آمریکا و اروپا نیز اعتراضات صنفی و اقتصادی هست ولی هیچ وقت این اعتراضات به سمت اصل نظام و حکومتشان نشانه نمی‌رود؛ البته اینجا کانال‌های صهیونیستی تلگرامی یارگیری کرده و تعیین تکلیف می‌کند که چه ساعتی، در کدام شهر و کجا مردم تجمع کنند و چه شعارهایی بدهند.

وی با تأکید بر هوشیاری مردم بیان کرد: دفاع  ترامپ از تجمعات نشان می‌دهد که این‌ها برنامه‌ریزی از خارج از کشور است، مبادا به خاطر حرف حقی که مردم دارند ضد انقلاب سوءاستفاده کند و امید داریم همچنان که در ۹ دی ۸۸ مردم این بصیرت را نشان دادند باز مردم در صحنه حاضر باشند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: البته لزوم بصیرت و حضور در صحنه مردم رسالتی را که مسؤولان دولت، مجلس و قوه قضائیه به عهده دارند نفی نمی‌کند، باید این‌ها تصمیم‌های عملیاتی بگیرند و بخشی از مشکلات را حل کنند، این توان را هم ما داریم.

وی یادآوری کرد: بنده معتقد هستم اگر نسخه اقتصاد مقاومتی را که مقام معظم رهبری چند سال است بر آن تأکید می‌کنند و امسال هم نام سال را «اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید» گذاشتند، عملیاتی کنیم خیلی از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

ابطحی اضافه کرد: تمام ائمه جماعات، صدا و سیما، نویسندگان روزنامه‌ها، نشریات و خبرگزاری‌ها همه باید به میدان بیایند و اطلاع‌رسانی کنند که مبادا دشمن از این تجمعات و مطالباتی که در راستای مسائل معیشتی مردم است سوءاستفاده کند.

وی در پایان تأکید کرد: مجلس هم به عنوان زبان گویای مردم در راستای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، باید از حالت انفعالی در برابر دولت خارج شود و موضع فعال‌تری به خود بگیرد، چرا که انتخاب نمایندگان برای پیگیری مسائل و مشکلات مردم بوده است؛ یک نماینده مجلس نماینده تمام ملت ایران است و مختص حوزه انتخابیه خود نیست و باید مشکلات همه مردم را پیگیری کند، امید داریم که با همدلی و وفاق و شناخت دشمن و ترفندهای او و همچنین حضور به موقع مردم، باعث جلوگیری از رسیدن ضد انقلاب به اهدافش شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme