خانه » حوزه انتخابیه » پیگیری ها » نمایندگان مستعفی اصفهانی ، امروز به جای شرکت در صحن مجلس، حاضری خود را در دفتر امام جمعه اصفهان ثبت کردند.

نمایندگان مستعفی اصفهانی ، امروز به جای شرکت در صحن مجلس، حاضری خود را در دفتر امام جمعه اصفهان ثبت کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز اصفهان ؛ ۱۹ نماینده ی  استعفا داده استان صبح امروز به جای حضور در صحن  مجلس ،به دلیل اعتراض به عملیاتی نشدن وعده های  دولت در مورد طرح های آبی استان ، در دفتر نماینده ی امام جمعه اصفهان حاضر شدند .

درختان ۵۰ ساله اصفهان در حال خشک شدن
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در جلسه امروز با نمایندگان استعفا داده با اشاره به اینکه کمبود آب در استان به همه اقشار صدمه زده است، افزود:  اگر کسی در جامعه باعث قطع درختی شود ،سرو صدای بسیاری از انجمن ها و رسانه ها بلند می شود ،اما کسی اعتنایی به درختان با قدمت اصفهان نمی کند که اکنون در حال خشک شدن است

آیت الله  یوسف طباطبایی با اشاره به اینکه اصفهان  به اندازه ۱۴استان مالیات به خزانه می دهد اما خود دچار مشکل است ،افزود:نبود آب، تعطیلی صنایع را در این استان به همراه دارد .

وی احیای زاینده رود،مصرف عادلانه آب در بالا دست و تکمیل شدن تونل سوم ر ا از مسوولان خواستار شد و گفت: کشاورزی،شرب  و صنعت در استان امروز تحت الشعاع خشکسالی است که باید دولتی ها فکری اساسی کنند.

آیت الله طباطبایی  با انتقاد از رییس مجلس در خصوص بی اعتنایی به استعفای نمایندگان استان اصفهان افزود: احترام نمایندگان باید حفظ شود
پای آرمان های انقلاب ایستاده ایم

نماینده مردم اصفهان در مجلس در این جلسه آثار وضعی این استعفا را خوب ارزیابی کرد و گفت:دفتر رییس مجلس پیغام داده که برای حل مشکلات آبی این استان  جلسه ای تشکیل شود .

حجت الاسلام احمدرضا سالک با بیان اینکه این استعفا کاملا جدی است افزود:  بد عهدی های دولت در خصوص حل معضلات آبی استان اصفهان مشکلاتی در زندگی مردم و به خصوص کشاورزان ایجاد کرده است .
نماینده مردم خمینی شهر در این جلسه نیز با اشاره به اینکه نمایندگان استان درخواستی فراتر از چارچوب قانون نمی خواهند گفت: به دلیل جو اصفهان ستیزی در مجلس نمی شود صدای مردم این استان را منعکس کرد.

سید محمد جواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس نیز پیرامون این مسئله اظهارداشت: تماس‌­های متعددی از سوی رئیس مجلس صورت گرفته و خواستار حضور ما در مجلس شده­ است ولی با توجه به اینکه قبلاً نیز با خودشان در این زمینه گفت­‌وگوهایی داشته‌­ایم و به نتیجه نرسید بهترین و مسالمت­‌آمیزترین راه پابرجای ماندن این استعفا است.

سید محمد جواد ابطحی میزان حجم ذخیره آب پشت سد زاینده رود را بحرانی اعلام کرد و افزود: برای رفع مشکلات آبی تمامی راه های قانونی را دنبال کردیم ولی تاکنون هیچ اثری نداشته است .
وی گفت: استعفای ما خالی کردن صحنه نیست ،و با تمام قدرت پای آرمان های انقلاب ایستاده ایم .

در ادامه این دیدار  ،نماینده مردم میمه شاهین شهر و برخوار هم گفت:رییس جمهور قول احیای زاینده رود را داده و انتظار داشتیم ستاد احیا زاینده رود چون دریاچه ارومیه تشکیل می شد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme