خانه » خبر » نوروز مهربانی و همدلی/ سید محمد جواد ابطحی: از امتیازات مسوولین برای کمک به محرومین کم شود

نوروز مهربانی و همدلی/ سید محمد جواد ابطحی: از امتیازات مسوولین برای کمک به محرومین کم شود

پایگاه خبری شفقنا طی فراخوانی آحاد مردم مسولین، سیاستمداران و سرشناسان حوزه های مختلف را دعوت کرد تا در کمپینی  به نام «نوروز مهربانی و همدلی» شرکت کنند و هر آنچه در توان دارند بگذارند تا در همه سطوح  از اقشار و افراد ضعیف و محروم جامعه حمایت معنوی و مادی شود. شفقنا شعار خود را در این کمپبن «عید ما روزی است که دست یک محروم را بگیریم» قرار داد. بدین منظور طی گفت وگوهایی که با افراد مختلف داشته ایم نظر آنان را در این خصوص جویا شدیم.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا اظهار کرد: توجه به خوی اشرافی گری و رفاه طلبی در جامعه ما بسیار حاکم شده است و اینکه مسوولین بعضا بتوانند درد محرومین را لمس کنند به عقیده من وجود ندارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کمک به محرومین باید از امتیازات مسوولین کم شود گفت: بهترین راه حل این است که ما از امتیازات مسوولین کم کنیم که این کار هم انجام نشده است. یکی از این مسوولین همین نماینده‌ها هستند که باید امتیازات آنها را کم کنیم تا مشکلات مردم و محرومین را درک کنند.

ابطحی تصریح کرد: اما مساله مهمتر این است که بر اساس توصیه مقام معظم رهبری باید وضعیت بودجه را تغییر دهیم؛ چراکه بسیاری از ردیف‌ها و جداول، مازاد هستند و باید حذف شوند. بسیاری از دستگاه ها پول هایی می گیرند که اصلا هیچ نیاز و ضرورتی برای این کار ندارند. بنابراین اگر این ردیف ها کم شود می توانیم به طبقه محروم بیشتر کمک کنیم و امتیازاتی برای این طبقه در نظر بگیریم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان کرد: من امیدوار هستم با اصلاح ساختار بودجه بتوانیم جلوی ریخت و پاش و زیاده خواهی دستگاه ها را بگیریم. یکی از مصوبات مجلس این بود که کسی که عضو  هیات مدیره شرکتی هست حق عضو شدن در هیات مدیره شرکت دیگری را ندارد. درواقع افرادی بودند که عضو هیات مدیره ۲۰ شرکت بودند و از همه آنها پاداش می گرفتند. لذا به نظر من مهمترین و راهگشاترین کار برای کمک به محرومین ورود مجلس در اصلاح بودجه است.

ابطحی با بیان اینکه کمک به محرومین باید به فرهنگ تبدیل شود خاطرنشان کرد: گاهی کمک هایی از سوی مسوولین انجام می‌شود مثلا ۲ روز از حقوقشان را به طبقه محروم اختصاص می‌دهند اما ما نمی‌توانیم همه را مجبور به این کار کنیم بلکه باید آن را تبدیل به فرهنگ کنیم. “الناس علی دین ملوکهم“. مردم وقتی ببیند من که مسوول هستم کمک می کنم آنها هم کمک می کنند اما اینکه صرفا ایستاده و حرف از کمک کردن بزنیم کسی عمل نمی کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme