خانه » حوزه انتخابیه » واکنش ابطحی به توصیه نوبخت: «استعفا» تیر آخرین چله کمان ما بود/ هر راهی که فکرش را بکنید رفتیم

واکنش ابطحی به توصیه نوبخت: «استعفا» تیر آخرین چله کمان ما بود/ هر راهی که فکرش را بکنید رفتیم

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به استعفای دسته‌جمعی نمایندگان استان اصفهان اظهار داشت: نمایندگان مجلس سال گذشته مطرح کرده بودند که اگر توجهی به مسأله آب استان نشود و جواب باغ‌داران و کشاورزان به درستی داده نشود نمایندگان عضوی بی‌فایده در مجلس هستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان باید مطالبات استانی و ملی مردمی را دنبال کنند، نمایندگان در مجلس سه وظیفه دارند، قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای قوانین و رابطه بین مردم و دستگاه‌های دولتی، بنابراین من نماینده باید نقش مردمی داشته باشم.

عضو کمیسیون آموزش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال‌های سال است که در اصفهان خشک‌سالی شده و در حوزه آب برخلاف قانون مدنی و برخلاف مصوبه شورای عالی آب عمل می‌کنند، مثلاً الان ۳۵۰ میلی‌متر بارندگی در بالادست انجام شده اما هنوز ۱۳۲ میلی‌متر مکعب آب پشت سد است.

وی خاطرنشان ساخت: درواقع با بندهایی که گذاشته‌اند امکان آمدن آب به پشت سد را نمی‌دهد و از طرف دیگر طرح‌هایی که برای حل مشکل آب اصفهان مطرح می‌شود و به دلیل مسائل پدافند غیرعامل از اهمیت بالایی برخوردار است، جدی گرفته نمی‌شود.

ابطحی اضافه کرد: در تهران پنج سد هست که از آن‌ها تغذیه می‌کند، اما اگر مسأله ای برای زاینده‌رود پیش بیاید اصفهان دیگر آبی نخواهد داشت، باید از کانال‌های مختلف اصفهان آب‌رسانی شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این موضوع هم گفته و هم مطالعات بر روی آن مطرح و راه‌های مختلف آب‌رسانی به اصفهان انجام هم شده است اما با اینکه قول داده‌اند اما در بودجه امسال نیامده است.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان بودجه و برنامه‌ریزی یادآور شد: نمایندگان استان اصفهان با ریاست مجلس جلسه گرفته‌اند، لاریجانی زنگ زد و از وزیر نیرو در این رابطه سؤال کرده و حتی خود رئیس مجلس از جواب وزیر قانع نشد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ما همه راه‌ها را رفته‌ایم، بارها و بارها با افراد مختلف جلسه داشته‌ایم و نامه‌نگاری کرده‌ایم، اما وقتی دیدیم دولت نظر خوبی نسبت به نماینده‌های اصفهان ندارد و آن‌ها را مقابل خودش می‌داند تصمیم گرفتیم کنار برویم تا دود این موضوع به چشم مردم نرود.

ابطحی با بیان این که نوبخت باید بداند که «استعفا» تیر آخرین چله کمان ما بود و هر راهی که فکرش را بکند رفته‌ایم و به نتیجه نرسیده‌ایم، اذعان کرد: نمایندگان گفتند اگر به خاطر ما به موضوع آب اصفهان رسیدگی نمی‌شود ما کنار می‌رویم، شما به داد مردم برسید و به خاطر ما مردم لطمه نبینند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص نتیجه استعفا ابراز داشت: قدم بعدی این است که استعفا وارد صحن شود و رأی‌گیری صورت گیرد، موافقان و مخالفان صحبت می‌کنند، بستگی به دستور جلسات و نظر رئیس جلسه دارد، با توجه به تعطیل بودن مجلس در هفته آینده، احتمالاً دو هفته آینده متن استعفا در مجلس خوانده شود.

به گزارش فارس، نوبخت روز گذشته در واکنش به استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان که در اعتراض به بی‌توجهی به موضوع آب و اختصاص پیدا نکردن اعتبار در بودجه سال آینده که روز ۱۴ آذر ماه انجام شد گفت: هیچ نماینده‌ای نمی‌تواند بگوید که چون در لایحه بودجه چنین چیزی دیده نشده، استعفا می‌دهم!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme