خانه » دسته‌بندی نشده » پیشنهاد حذف نماینده خمینی شهر در باره لایحه انتخابات و احزاب و مخالفت کوچک نژاد و پاسخ ابطحی

پیشنهاد حذف نماینده خمینی شهر در باره لایحه انتخابات و احزاب و مخالفت کوچک نژاد و پاسخ ابطحی

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدجواد ابطحی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات جبار کوچکی نژاد و با استناد به ماده ۷۵ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایشان اظهارات بنده در مورد احزاب را تحریف کردند، من پیش از این در پیشنهاد خود یادآور شدم که حزب به معنای غربی که در دنیا فعال است را در اسلام نداریم، حزب جمهوری اسلامی هم به همین جهت به بن بست رسید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حزب جمهوری اسلامی در آستین خود مار پرورش داد، من در پیشنهاد خود تاکید کردم بنیاد تشکیل شده حزب در غرب بر پایه لیبرالیسم و اومانیسم است. در واقع حزب ساز وکار خاص خود را دارد و ما اگر می خواهیم نظام پارلمانی مبتنی بر حزب تشکیل دهیم باید شیوه مملکت داری را تغییر دهیم.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: اینگونه که شما می فرمایید نیست، حزب جمهوری اسلامی مشکلی نداشت بلکه حزب اسلامی هم بود در داخل آن ها نیز اشکالی درباره ولایت فقیه وجود نداشت، در واقع رهبران آن تابع ولایت فقیه بودند. باید توجه کرد حزب دچار مشکلات دیگری شد.

گفتنی است جبار کوچکی نژاد در خلال ایراد موافقت خود با پیشنهاد اصلاح ماده ای از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: آقای ابطحی الفاظی در مورد احزاب به کار بردند که درست نیست، در کشور ما احزاب با سابقه ای مثل جمهوری اسلامی وجود داشت و شهدای بزرگی همچون باهنر و بهشتی حزبی بودند لذا این موضوعات را باید از احزاب دولتساخته، مجزا دید./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme