خانه » اخبار مجلس » پیشنهاد نماینده خمینی شهر در لایحه مبارزه با تروریسم

پیشنهاد نماینده خمینی شهر در لایحه مبارزه با تروریسم

پیشنهاد #نماینده مردم #خمینی_شهر
اضافه شدن قوانین مبارزه با تروریسم در کنار احکام مجازات اسلامی
سه شنبه ۹۸/۲/۳

نمایندگان مجلس وزارت اطلاعات و سایر دستگاه های اطلاعاتی را مکلف به تهیه فهرست فرماندهان سنتکام و سازمان ها و نهادهای در اختیار آنها برای اعلام به دستگاه قضایی کرد.

سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا با ماده ۴ این طرح با ۱۸۱ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در حاشیه بررسی این طرح #سیدمحمدجوادابطحی  #پیشنهادی را مبنی بر ضرورت اضافه کردن عبارت “سایر قوانین مربوطه” بعد از قانون مجازات اسلامی در متن ماده ۴ این طرح کرد و در بیان دلیل آن افزود: هم اکنون باید قوانین مربوطه که پیش از این در رابطه با اقدام متقابل علیه آمریکا مصوب کرده بودیم، نیز به این ماده اضافه شود تا قاضی بتواند بر اساس آن رأی داده و این ماده اجرایی شود، ضمن اینکه قاضی باید بتواند عهدنامه ها، مقابله نامه ها و قراردادهای بین المللی را نیز تحصیل کرده و براساس آن رأی دهد تا در پی آن منافع آمریکای تروریست که به مقابله با ایران برخاسته تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و محکوم شود.

#نماینده مردم #خمینی_شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چرا قوه قضائیه را باید تنها به استناد به قانون مجازات اسلامی منحصر کنیم آن هم در شرایطی که نمی تواند به تنهایی پاسخگوی زیاده خواهی آمریکا خبیث باشد.

نمایندگان مجلس با پیشنهاد وی با ۱۲۵ رأی موافق، ۳۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۰ نماینده حاضر در صحن #موافقت کردند.

همچنین با موافقت نمایندگان متن ماده ۴ به شرح ذیل اصلاح شد:

ماده ۴ – وزارت اطلاعات و سایر دستگاه های اطلاعاتی مکلفند فهرست فرماندهان ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت کام) و سازمانها و نهادهایی که تحت اختیار این فرماندهی می باشند و از تروریست ها حمایت و پشتیبانی می نمایند را برای تعقیب قضائی اعلام نموده و قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران حداکثر ظرف مدت سه ماه از تصویب این قانون سازوکاری را ایجاد نماید که بر اساس آن اسامی اعلام شده را به عنوان سازمان و افراد تروریستی تحت تعقیب و مجازات قضائی بر اساس قانون مجازات اسلامی و سایر قوانین مربوطه قرار دهد./

#انجام_وظایف_نمایندگی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme