خانه » اخبار مجلس » گزارش ابطحی از حضور بطحایی در کمیسیون آموزش درباره اجرای سند ۲۰۳۰ / نمایندگان قانع نشدند

گزارش ابطحی از حضور بطحایی در کمیسیون آموزش درباره اجرای سند ۲۰۳۰ / نمایندگان قانع نشدند

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ‌گویی‌ به تعدادی سوالات نمایندگان در نشست این کمیسیون خبر داد.

سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح نشست امروز این کمیسیون گفت: بطحایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در نشست امروز حضور یافت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به محور کلی سوالات این نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اجرای چراغ خاموش سند ۲۰۳۰ و انتصابات نامناسب در وزارت آموزش و پرورش و همچنین عدم اجرای متون به زبان محلی در برخی از اقوام از محورهای سوالات نمایندگان از وزیر بود.

وی ادامه داد: در این نشست برخی از نمایندگان از پاسخ‌های بطحایی قانع شده و برخی دیگر قانع نشدند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: همچنین در این جلسه طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها بررسی شد، اما به دلیل آنکه موافقان و مخالفان بسیاری داشت، قرار شد این طرح تا دو هفته مسکوت بماند.

آقای ابطحی معتقد است سند ۲۰۳۰ در پیش دبستانی ها اجرا می‌شود و تخلفاتی در این راستا صورت گرفته است در حالیکه بطحایی معتقد بود در هیچ منطقه ای این سند اجرا نمی شود و در صورتی که مدرسه ای این سند را اجرا کند با آن برخورد می شود؛ مقرر شد ظرف دو ماه نماینده مردم خمینی شهر اطلاعات بیشتری به وزیر آموزش و پرورش ارائه دهد و در صورت عدم برخورد با اجراکنندگان این سند سوال ایشان تعیین تکلیف شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme