خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی: برگزاری نمازجماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) بدون مهر از تأکیدات امام راحل(ره) بود

ابطحی: برگزاری نمازجماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) بدون مهر از تأکیدات امام راحل(ره) بود

ابطحی: برگزاری نمازجماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) بدون مهر از تأکیدات امام راحل(ره) بود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس معتقد است مسلمانان با برگزاری نماز جماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) بر وحدت اسلامی هرچه بیشتر تأکید می‌کنند.

یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱

سید محمد جواد ابطحی

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون برگزاری حج ۹۶ و ابعاد مختلف آن گفت: قرآن کریم درخصوص سرپرستی خانه خدا به عنوان حرم امن الهی فرموده است که متقین باید سرپرستی این مکان مقدس را برعهده بگیرند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ویژگی های فرد باتقوا مشخص است اما افراد فاسدی که در رأس حکومت سعودی بوده و اعتقاد چندانی به آموزه های دینی ندارند و مزدور استعماری و سلطه گر هستند صرفا سعی می کنند منافع کشورهای مورد نظر خود را فراهم کنند و نمی توانند سرپرستی خانه خدا را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تأمین امنیت حجاج عنوان کرد: در جریان حج سال ۹۴ بسیاری از حجاج با زبان تشنه به شهادت رسیدند که این حجاج فقط ایرانی نبودند و از سایر کشورها نیز حضور داشتند لذا باید دولت های آنها نیز نسبت به این قضیه حساس و پیگیر باشند.

ابطحی همچنین با تأکید بر حفظ وحدت اسلامی ادامه داد: متأسفانه تمام تلاش دشمن برای تفرقه افکنی به جایی رسیده است که مسلمانان به جان یکدیگر افتاده و دستشان به خون یکدیگر آلوده شده لذا استعمار کشورهای غربی به شکل دیگری رونمایی شد و به جای اینکه خودشان ورود کنند بین مسلمانان تفرقه ای انداختند تا آنها همدیگر را نابود کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه برخی مسلمانان جاهل باعث می شوند چرخ امور دشمن بچرخد، اظهار داشت: در گذشته امام راحل(ره) تأکید داشتند حجاج در مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) از گذاشتن مهر خودداری کرده و در نماز جماعت آنها شرکت کنند که در این میان برخی افراد و حتی روحانیون به ایشان خرده گرفتند در حالی که حفظ وحدت دستور اسلام بوده و امام(ره) به عنوان بزرگترین شاگرد این مکتب اقدام درستی کرد و دنیای اسلام نیز در نهایت متوجه هدف ایشان شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه مسلمانان باید ید واحده دربرابر دشمن باشند، خاطرنشان ساخت: سعودی ها قصد دارند حج را تبدیل به تجارت کنند نه زیارت؛ از این رو حجاج باید بر بعد زیارت تأکید کرده و به ویژه ایرانیان آبروی مکتب و کشورمان را حفظ کنند و برای تهیه سوغات در ایران اقدام کنند./

۳ دیدگاه

  1. سلام.وبسایت جامعی دارید.دستتون درد نکنه

  2. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme