خانه » اخبار مجلس » ابطحی : مجلس یازدهم نظام رتبه بندی معلمان را قانونمند کند

ابطحی : مجلس یازدهم نظام رتبه بندی معلمان را قانونمند کند

سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با بیان اینکه مجلس دهم در برنامه ششم توسعه مصوب کرد که دولت برای نظام رتبه‌بندی معلمان باید به مجلس  لایحه بدهد، گفت: عمر مجلس دهم به پایان رسید و این لایحه به مجلس ارائه نشد اما حتماً باید مجلس یازدهم یکی از مطالباتش در حوزه فرهنگیان این باشد که نظام رتبه‌بندی معلمان را قانونمند کند و از دولت بخواهد که لایحه را ارائه کند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

وی با بیان اینکه اخیراً زمزمه های درباره عدم اجرای نظام رتبه بندی از سوی دولت به گوش می رسد، افزود: مجلس یازدهم باید مانع عدم اجرای نظام رتبه بندی شود و از دولت مطالبه کند تا لایحه ای در این زمینه به قوه مقننه ارائه شود.

نماینده خمینی شهر در مجلس با تاکید بر اینکه اجرای نظام رتبه بندی مزایای فراوانی برای فرهنگیان دارد، عنوان کرد: نظام رتبه‌بندی معلمان از نظر علمی تأثیر زیادی دارد و رقابت خوبی میان فرهنگیان در سطوح مختلف رخ می‌دهد و آگاهی و مهارت‌های معلمان بالا می‌رود. یکی دیگر از مزایای نظام رتبه‌بندی معلمان بالا رفتن سطح رفاه و معیشت آنان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در مجلس دهم بارها در کمیسیون در مورد ضرورت تعیین تکلیف معلمان تأکید کردیم اما مسئولان گوش ندادند، اظهار داشت: معلمان این قشر زحمتکش را باید دریابیم و  انتظار می رود مجلس یازدهم پیگیری لازم را در مورد اجرای رتبه بندی معلمان داشته باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme